2013/2014

Soupiska na sezónu 2013/2014

Brankáři                číslo dresu        přezdívka                zápasy                   ob.góly        průměr gól/záp.     tresty

Karel Vaněk                  33                      Želva                   8                               38                  4.75                     10

Tomáš Jansa                80                       Jansič                 9                                54                  6

zápasy         góly         asistence      celkem     tresty

Obránci

Lukáš Altenburger          77                                                        15               0             6              6              28

Jan Drozd                       8                Jim                                    15               8            3             11             32

Marek Roubíček              5                Rouba(Metro 2)                   9                0              2             2             22

Tomáš Maleček             10                Malda                                 13              5              5              10          36

Útočníci

Miroslav Resler               13                Míra, Josef Strom                 7             2                5             7              8

Tadeáš Resler                 9                 Táďa(Metro 3)                       9            13                7             20             6

Pavel Šulc                      23                Pája,Šulcík                           15            8                11            19          12

Miloslav Novák                26                Milda,Dědek                         15             2               5            7             31

David Provazník               25                Déčko                                  15           3                 4            7             14

Jaroslav Horák                 11                Jajda,Jarin                            15             8                2             10           8

Ondřej Exler                    22                                                            13             5               6             11               2

Stanislav Husák               15                Standa,Husajn                      11             1                5             6            14

Jakub Pilař                     17                                                            13              2               3              5            8

Pavel Skuček                  87                                                            15           16              6                22            14

Jiří Heller                         89               Čuřil                                       6              4                5             9

(2:1,1:2,2:2)

V sobotu jsme sehráli velice vyrovnaný duel! Skóre se přelívalo z jedné strany na druhou jako písek v přesýpacích hodinách. Nejdříve otevřel skóre David Provazník,probíhala dvanáctá minuta,za dvě minuty se hosté dotáhli! Za další tři minuty si spolupráci otočili,takže gól střílel náš Milda Novák( dodatečně mu celý tým gratule k jeho 53.narozeninám) a nahrával David Provazník!

Vstup do druhé třetiny byl katastrofální,když nejdříve náš golman Karel Vaněk nevěděl kde má puk,až si ho při pohybu sám smolně strčil do brány. Právě uběhlo 54 sekund z druhé třetiny! Srovnáno!  Za pouhých 12 sekund naši rozehrávku zastavila voda za naší brankou a to hosté taky nekompromisně potrestali! Naštěstí se ještě našemu Táďovi Reslerovi podařilo do konce třetiny srovnat!

Ve třetí třetině to byl souboj dvou nejlepších hráčů svých celků! Za nás dovršil hatrick dvěma góly Tadeáš Resler, za hosty se rozstřílel Jarda Macháček,který dal také dva góly a k tomu jako jediný se trefil při nájezdech!

Celý zápas byl slušně podporován fanoušky z obou táborů, za což jim děkujem!!!

Pilař,Exler,Šulc

TJ Voděrady – TJ Sokol Řetová 7:2 (1:1,5:0,1:1)

Nedělní zápas s jedním z možných soupeřů pro play off nám absolutně nevyšel. Jediné co se nám povedlo, byl vstup do zápasu, kdy nás do vedení poslal Tadeáš Resler a v podatatě jsme byli prvních 10 minut jasně lepší.

Vše se změnilo pozdním příchodem domácího hráče Hodouska, který si s náma hrál jako kočka s myší (v zápase dvakrát skóroval a třikrát připravil gól pro spoluhráče!!!)

Druhou třetinu jsme vůbec nezvládli a také nás položila do kolen! Ve třetí třetině už nebyly na nic síly a 20 sekund před koncem pouze korigoval na hrůzostrašných 7:2 Pavel Šulc!

Do konce základní části zbývají 2 kola, ve kterých se budeme snažit získat si přijatelnou pozici pro vyřazovací boje!

Branky domácí: 2xHodousek,2xPávek,Kubr,Duchoslav,Šplíchal

Branky hosté:Resler (Roubíček), Šulc(Resler)

Vyloučení:  4:4   navíc Skuček(Řet) OT            Využití:1:0

Diváků: 25

SK Žamberk – TJ Sokol Řetová 5:1 (1:0,2:1,1:0)

9.1. ve čtvrtek jsme zavítali do Žamberka na dohrávku. Sešlo se nás pouze 10 a zápas jsme začali jako vždy ustrašeně a hned v první minutě jsme prohrávali. Na začátku 2.třetiny se nám podařilo srovnat,ale to bylo z naší strany vše! Na konci třetiny jsme inkasovali smolný gól,když se puk v našem pásmu neštastně odrazil k protihráči a ten proměnil. Ve třetí třetině jsme už něměli na nic dostatek sil a ještě dvakrát jsme inkasovali.

Zá nás skóroval Pája Šulc po nahrávce Jirky Hellera!

Pilař,Novák,Horák

TJ Sokol Řetová – HC Rychnov nad Kněžnou 6:4 (2:1,3:1,1:2)

V sobotu jsme se na domácím hřišti v České Třebové utkali se soupeřem z Rychnova nad Kněžnou! Podařilo se nám zvládnout roli favorita a pojistit si tak účast v play off(po základní části můžeme být nejhůře šestí)!! V zápase se blýsknul hattrickem Pavel Šulc! Krásné trestné střílení proměnil Jarda Horák!

(0:2,0:1,1:8)

Dvě třetiny jsme úspěšně vzdorovali choceňské rezervě. Soupeř byl ve všech směrech lepší ! Divák,který by neznal poměry v oblastní soutěži,by nevěřil, že hraje momentálně druhý tým s prvním :-) !

Náš jediný gól vsítil Pavel Skuček po sólovém úniku! Náš obdiv si zaslouží golman Tomáš Jansa,který vydržel v bráně skoro celý zápas a několikrát nás skvěle podržel! Porážku hodíme za hlavu a ve čtvrtek se popereme o body na ledě v Žamberku od 20.00h!!!

Branky domácí:Skuček(Maleček)

Branky hosté:

Vyloučení: 2:1        Využití: 0:0

Rozhodčí:Halbrštát,Jasanský,Muller

Diváků:62

TJ Orli Lanškroun - TJ Sokol Řetová 5:8(0:2,3:3,2:3)

Vánoční cukroví, kapr a bramborový salát nejvíce pomohl našim útočníkům. Tři góly vsítil nazastavitelný Jarda Horák, dva góly v závěru zápasu přidal Pavel Šulc a po gólu přidali Ondra Exler a Pavel Skuček. Jeden gól vsítil obránce Jan Drozd. Nutno také pochválit famózního golmana Karla Vaňka,který krásnými zákroky udivoval publikum a nám pomohl k důležitým třem bodům. Smutnou stránkou zápasu bylo neštastné zranění lanškrounského hráče, poté kolaps našeho mladého fanouška a do třetice to schytal před brankou do krku pukem Míra

(0:3,3:0,2:2,)
K vidění byl krásný hokej, před skvělou kulisou. Na zimní stadion si v neděli odpoledne našlo cestu 155 diváků. První třetina byla jasně v režii hostujícího týmu( hrálo se na zimním stadionu v České Třebové :-)  ) .Do druhé třetiny jsme šli s cílem neinkasovat už žádnou branku a nějakou se pokusit vsítit. To se nám náramně vydařilo,když se nejprve trefil Pavel Skuček,poté Tadeáš Resler a 12 sekund před koncem druhé třetiny opět Tadeáš Resler! Hned po 3O vteřinách se při přesilovce trefil náš Jan Drozd a ve 49.minutě zvyšoval na dvoubrankové vedení Tadeáš Resler, který dovršil svůj hatrick. Bohužel pět minut před koncem snižoval hostující Teplý a za velikého přispění hlavního rozhodčího,který absolutně nezvládl konec utkání, srovnával v čase 56:11 opět Libor Teplý. Nájezdy se nám nevydařily ,naopak za hostující se prosadil osrostřelec Teplý!
21.Skuček(Drozd)
35.Resler(Šulc)
40.Resler(Pilař)
41.Drozd(Resler)
49.Resler(Šulc)

Branky hosté:Lukáš Deml,Morkes Martin,Vladimír Deml,2xTeplý a rozhodující nájezd Teplý

Vyloučení 8:9 navíc Maleček,Roubíček,Vaněk OT 10 minut  - Čejka OT   Využití 2:3

9.   web >   7   1   0   0   6   10:60   3

TJ HC Dlouhoňovice - TJ Sokol Řetová 8:5 (2:1,4:2,2:2)

V sobotu jsme se utkali na zimním stadionu v Rychnově s týmem Dlouhoňovic!
Naše postavení v tabulce nám asi zamotalo všem hlavu a každý si myslel,že to půjde samo!
Zápas byl jasně v režii domácích,kteří zaslouženě vyhráli! Nám nezbývá nic jiného než se nad sebou zamyslet a v příštím zápase proti rezervě České Třebové se snažit odčinit tento zápas "BLBEC"!

(3:4,2:1,2:2)
Zápas jsme začali již tradičně a hned v první minutě jsme prohrávali.V 10.minutě srovnával náš nejproduktivnější obránce Tomáš Maleček.Po zbytek třetiny to na zimním stadionu v České Třebové vypadalo spíše jako na střelnici, když jsme v 15.minutě po dvou gólech Ondry Exlera vedli 3:2 ,ovšem na konci třetiny jsme odcházeli do kabin za stavu 3:4!
V 5.minutě druhé třetiny zvyšoval výborně hrající hostující hráč Radim Hodousek(bývalý hráč Litomyšle)!
Po minutě snižoval náš Kuba Pilař a ¨ke konci třetiny srovnal Pavel Skuček( rozhovor s Pavlem Skučkem naleznete v sekci rozhovory)!
Ve třetí třetině se opět Voděrady ujali vedení. Srovnával Pavel Skuček a v 53.minutě nás poslal do vedení krásným gólem z mezikruží řetovská stálice Jarda Horák!!! Bohužel se nám vedení nepodařili udržet když dvě minuty před koncem srovnával při přesilovce Smutek!
Na řadu přišli nájezdy! Voděrady proměnily,za nás proměnil Pavel Skuček! Ve druhé sérii neproměnil hostující Hodousek ani náš David Provazník. Rozhodla třetí série,kdy chytil nájezd náš Tomáš Jansa a posléze proměnil krásným nájezdem Jirka Heller!

Diváků:52

Sestava domácí: Vaněk ( od 17.minuty Jansa)
Maleček,Resler
Skuček,Provazník,Šulc
Pilař,Heller,Exler
Horák,Novák
HC Město Rychnov nad

Kněžnou - TJ Sokol Řetová 3:6 (1:2,2:2,0:2)

Na sobotní duel jsme přijeli v dobré náladě, s cílem odvézt si co nejvíce bodů! Na začátku 4.minuty jsme inkasovali,ale hned po 22 sekundách odpověděl náš Jan Drozd.Na konci první třetiny zvýšil naše vedení další obránce Tomáš Maleček, který přes clonícího Jardu Horáka prostřelil hostujícího golmana! Nutno podotknout , že obě branky padli po nepřesných rozehrávkách domácích obránců!

Ve druhé třetině jsem se po krásné akci , nahrávající Jirka Heller a skoro do prázdné branky skórující Ondra Exler, ujali vedení 3:1! Rychnovští odpověděli gólem Pavla Mlatečka po půl minutě! Ovšem hned dalším gólem naší letošní posily ze Semanína Ondry Exlera jsme se opět dostali do vedení o dvě branky! Radost nám opět nevydržela dlouho,když nás po 18.vteřinách potrestal Petr Kunc!

do třetí třetiny jsme vstupovali s jednobrankovým náskokem!

Klid do našeho týmu přinesl gól z 52.minuty kdy ujel Tadeáš Resler a trochu se štěstím zakončil.Pět minut před koncem zápasu se při hře 4 na 4 prosadil po nahrávce Hellera opět Jan Drozd!

Smutnou stránkou sobotního zápasu byla prázdná hala ,tudíž ponurá atmosféra!

Dobrou zprávou do dalších zápasů je, že se začínají prosazovat všechny útočné formace a síly jsou tudíž rozloženy na celý tým.

Fakta:

Branky domácí:Štastný,Mlateček,Kunc

Branky hosté: 2xDrozd,2xExler,Maleček,Resler

Vyloučení: 8:8 navíc domácí Štastný 10min OT+OK,Mlateček TH  Využití: 0:0 V oslabení: 1:1

(4:1,2:2,0:4)

Tragické třetí třetiny nám znemožnili o víkendu bodovat! V zápase se Žamberkem jsme dvakrát vedli o tři branky,přesto jsme prohráli!!! Zápas rozhodla přesilová hra pět minut před koncem ,když nejdříve ujel náš bývalý spoluhráč Martin Fabián,byl zahákován a následné trestné střílení proměnil. 6:6! 15 sekund před vypršením trestu udeřil hostující kapitán Tomáš Brožek a zkáza byla dokonána. Nám nezbývá nic jiného než na tento černý víkend zapomenout a příští zápas se pokusit urvat nějaký ten bodík na rychnovském ledě!!!

(3:0,1:3,6:1)

Na zápas jsme přijeli v okleštěné sestavě dvanácti lidí! První třetina vyzněla jasně pro domácí! Ve druhé jsme chtěli zastavit choceňský brankostroj, což se nám podařilo a dokonce jsme i  po gólech Pavle Šulce,Davida Provazníka a Tadeáše Reslera dokázali vyrovnat!  Do konce třetiny jsme ještě jednou inkasovali a do kabin jsme šli za příznivého výsledku 4:3 pro domácí.

Ve třetí třetině se však ukázala hokejová vyzrálost, fyzická zdatnost a psychická pohoda domácího celku! Poslední dějiství jsme prohráli 6:1 a z Chocně jsme odjeli s neoblíbenou desítkou :-)!

Branky domácí:3x Ropek,2x Adámek,2xBrukner,Šedivý,Švec,Držmíšek

Branky hosté: Šulc(Resler), Provazník(Resler), Resler, Skuček(Exler)

Vyloučení: 6:6   Využití:2:0 V oslabení: 1:0

Diváků: 30

Rozhodčí: Najman,Škorpil

Nutno pochválit všechny hráče za bojovnost,včetně golmana Tomáše Jansy , který statečně odchytal celý zápas!

TJ Sokol Řetová : TJ Orli Lanškroun 7:5 (4:1,2:1,1:3)

Poprvé v této sezóně jsme se předvedli na našem domácím ledě v České Třebové. Zápas se odehrál ve svižném tempu před skvělou diváckou kulisou. Zápas oblastní ligy si nenechala ujít zhruba stovka diváků!

Zápas jsme nezačali vůbec dobře a hned po 20 vteřinách jsme prohrávali 1:0,když se za hosty prosadil Petr Mík! Rozkoukali jsme se až v polovičce první třetiny,když vyrovnal krásnou střelou Tomáš Maleček,1:1! To nás příjemně povzbudilo a mohli jsme pokračovat v nátlaku na hostujícího brankáře! Ten jsme využili ještě do konce třetiny hned třikrát, když se nejdříve trefil Pavel Skuček,poté ujel v oslabení Jiří Heller a nakonec se ještě jednou trefil Tomáš Maleček. Přestávku jsme si užili s výsledkem 4:1!

Hned v 2.minutě druhé třetiny se provinil hostující Petr Mík st.a bylo nařízené trestné střílení.Kotouč si postavil poškozený Tadeáš Resler a krásným nájezdem,provedeným s maximální koncentrací a lehkostí navýšil rozdíl již na 4 branky! Druhá třetina byla ovlivněna domácí agresivitou,když si na trestnou lavici postupně posadilo všech našich pět obránců.Oslabení 3na 5 jsme přežili a při dalším oslabení udeřil střelou do šibenice domácí obránce Drozd! Nedůraz před naší brankou zužitkoval minutu před koncem Vít Brejša!

Do třetí třetiny jsme vstupovali s úkolem nehonit se za každou cenu do útoku a výsledek spíše kontrolovat! Jak je již ale zvykem dovolili jsme soupeři dotáhnout se na rozdíl dvou branek,když se trefili Brejša a Tichý!Klid na naše hokejky přinesla až ukázková střela Jima Drozda, který se při přesilovce trefil od modré po nahrávce Standy Husáka! Ke konci zápasu už jen korigoval hostující Poles na konečných 7:5!!

Děkujeme všem našim fanouškům,kteří nás celý zápas povzbuzovaly a doufejme, že se v tak hojném počtu uvidíme i v dalších domácích zápasech!

(1:1,1:1,1:3)

Dne 1.11. jsme se v Moravské Třebové utkali s Králíkama! Zápas byl velice vyrovnaný! Na obou týmech byla vidět ještě nerozehranost a zápas provázela spousta nepřesných nahrávek a taktických chyb! Přesto všechno jsme závěr utkání zvládli a získali důležité 3 body do tabulky.

Branky domácí:Valčík Roman ml., Hlava Jiří ml., Šverák Michal

Branky hosté:11.minuta Maleček (Resler Miroslav)